In Koncerty

Piątek, 17 listopada 2017 o 19:00 – 23:00

Percival Schuttenbach – Pierwsza, i powszechnie uznawana za najlepszą, grupa folk-metalowa w Polsce. Zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do „Wiedźmina 3″ (w swojej medievalnej odsłonie), potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce, twórca ponad 8 albumów. Grupa ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu „Równonoc” – spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Percival powstał w 1999 roku, członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy. Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to ich znak rozpoznawczy. Dźwięki zespołu w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry The Witcher 3 – Wild Hunt. Percival, obok Marcina Przybyłowicza i Mikołaja Stroińskiego, został uhonorowany statuetką MocArta 2015! Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a ich fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach. Zespół w 2016r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland.

ŁYSA GÓRA
Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich i południowych sąsiadów.
Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami „przeszkadzajek” i skrzypiec. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry.

STELARIUS
Stelarius został poczęty z inicjatywy Tailhega i ImAries, którzy nawiązali ze sobą kontakt w lutym 2015r. Materiał powstawał błyskawicznie, a skład skrystalizował się równie szybko. Tail przedstawił koncepcje Bocianowi, który zdecydował się zasiąść za garami, natomiast Aries zwerbowała Avego i Demonique do ponownej współpracy. We wrześniu 2015 roku na stanowisko basisty na stałe wgryzł się Prorok i zespół ruszył pełną parą z przygotowaniami, by ze zdwojoną siłą uderzyć w śląskie sceny już w październiku. W styczniu 2016 roku zespół opuściła ImAries, a stanowisko wokalistki objęła na czas nieokreślony wokalistka z zaprzyjaźnionego zespołu As Night Falls – Ania. Zespół nie przerwał aktywności i dalej podbija coraz to większe sceny i nie zapowiada się na to aby zaprzestał tego czynić. W kwietniu 2016 stanowisko wokalistki objęła na stałe ku zdziwieniu zespołowa skrzypaczka Demonica i był to strzał w dziesiątkę! Na samym końcu zespół uzupełnił Misiek, który wskoczył na bass, co sprawiło, że kapela mogła się szczycić statusem pełnego składu.

Recommended Posts

Leave a Comment