In Koncerty

Piątek, 20 kwietnia 2018 o 19:00 – 00:00

Łysa Góra:

Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich i południowych sąsiadów. Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami „przeszkadzajek” i skrzypiec. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry.

https://www.facebook.com/LysaGoraZespol/

https://www.youtube.com/channel/UCHgkc8VJXHXuH7oK7MZlrjQ

Cronica:

Zespół folk metalowy założony w 2014 roku. Nasza muzyka nie krąży jednak tylko i wyłącznie wokół jednego gatunku: folku. Jest swoistą mieszanką różnych stylów charakteryzujących poszczególne regiony. Cronica to siedem osób wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folkloru przez co muzyka, którą tworzymy nie jest sztampowa i zestawia ze sobą często bardzo różnorodne odmiany melodii wywodzących się z tradycji ludowych. Zespół łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych. Nazwa została zaczerpnięta z utworów dziejopisarskich, charakterystycznych dla średniowiecza, a jej doskonałym odzwierciedleniem jest tematyka naszych piosenek.

https://www.facebook.com/cronicaPL/

https://www.youtube.com/channel/UC_Nzx-UQ5aNOf-0dkijx5qA/videos

Dive:

Zespół Dive (w pewnych okresie funkcjonujący pod nazwą Dive3D) powstał w Warszawie w maju 1999 roku. Żywiołem Dive jest ciężki, podrasowany elektronicznymi elementami, nu-metal. Dive po kilku miesiącach istnienia zarejestrował doskonale przyjęte demo EYE OF THE GUN. Cztery kompozycje zawarte na demo otworzyły przed grupą drzwi w wielu rozgłośniach radiowych (m.in. Radiostacja, Radio Dla Ciebie, Trójka) oraz stacjach telewizyjnych (zespół gościł m.in. „Rowerze Błażeja” i „Kuba Wojewódzki Show”), a teledysk do utworu CZAS już w tydzień po emisji wylądował na pierwszym miejscu listy VIVA ROCK!.

https://www.facebook.com/DIVE3D/

https://www.youtube.com/watch?v=4LxTYAzP8YE&feature=youtu.be

Wstęp: 20 zł

Start: 19:30

ZAPRASZAMY!!

Recommended Posts

Leave a Comment